Кайбыч районы прокуратурасы аңлата.

2022 елның 22 апреле, җомга

2022 елның мартында «коррупциягә каршы тору турында " 273-ФЗ номерлы Федераль законга тиешле үзгәрешләр кертелде, дип аңлата Кайбыч районы прокуроры урынбасары Ф. ф. Хафизов

Дача амнистиясе " 5 елга озайтылды.

«Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында» 30.12.20021 ел, № 478-ФЗ Федераль закон нигезендә, 1 мартка кадәр торак пункт чикләрендә урнашкан һәм гражданның һәм башка затларның милек хокукы булмаган торак йортны даими яшәү өчен куллана торган граждан күрсәтелгән гражданга бирелмәгән һәм әлеге торак йорт урнашкан бушлай җир кишәрлеген милеккә алу хокукы каралган.

Моннан тыш, 1.03.20031 елга кадәр, техник план һәм җир кишәрлегенә хокук билгели торган документлар, шулай ук торак йортлар, торак төзелешләр яки индивидуаль торак төзелеше объектлары төзелешенең хәбәр итү тәртибе нигезендә, бакчачылык, индивидуаль торак төзелеше яки шәхси ярдәмче хуҗалык алып бару өчен билгеләнгән җир кишәрлегендә төзелгән торак яки бакча йортларына гражданнар тарафыннан хокукларны рәсмиләштерүнең гадиләштерелгән тәртибенең гамәлдә булу вакыты озайтыла., төзү эшләре 2018 елның 4 августына кадәр башланган һәм аларга карата төзелешкә рөхсәт алынмаган.

Федераль закон 01.09.2002 елдан үз көченә керә.

Кайбыч районы прокуратурасы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: